Cikk
Az „életfeladat” törvénye
2023.05.25
„Mindazt, amit az ember másoknak ad, valójában önmagának adja.
Ha az emberek megértenék ezt az igazságot,
ki tarthatná vissza őket attól, hogy másoknak adjanak?
Amikor az ember felébred, [vele együtt] minden felébred;
amikor elcsendesül, [vele együtt] minden elcsendesül.”
— Ramana Maharshi
Ez a törvény azt mondja ki, hogy minden létező lénynek megvan a jól meghatározott célja az Univerzumban. Egyéni jelenség az élet szövedékében, meghatározott energetikai minőségekkel és képességekkel. Ha létezik, akkor létezni kell a világban az igénynek is arra, amit az a lény képvisel.
Az ember – vagyis a Te – esetedben ez azt jelenti, hogy léteznek az igények a világban, melyek tökéletesen illeszkednek a Benned rejlő speciális képességekhez, illetve azok kreatív megnyilvánulásához. Amikor ez a kettő találkozik akkor találtad meg életed legfontosabb feladatát és célját, vagyis a dharma törvényével egyre nagyobb harmóniában élsz.
A dharma törvényének több tényezője van, ennek mentén különböző mélységekben lehet megélni. Az egyik legalapvetőbb jellemzője mások szolgálata. A dharmikus cselekedetek áldást és bőséget kell, hogy hozzanak, szűkebb és tágabb környezetednek egyaránt. A motivációd minőségét két kérdéssel ellenőrizheted. Az egyik amikor az kérdezed: „Milyen érdekem fűződik ehhez, és mi hasznom belőle?”. Ez jelzi a személyes én erejét és dominanciáját. A másik a „Hogyan segíthetek, miképpen lehetek hasznos másoknak?” Ez jelzi az együttérzés és szeretet megjelenését, ami a valódi éned megélésének következménye.
A dharma második tényezője felismerni egyéni képességeid, önfegyelemmel és kitartással fejleszteni azokat, majd megnyilvánítani a világban. Önmagad örömére és környezeted hasznára. Olyan képességre érdemes gondolni, melyet képes vagy önmagáért végezni, melyet jól csinálsz, és örömet okoz számodra. A legbiztosabb jelzés, amikor a cselekedet közben az idő elveszti fontosságát és ezzel kikerülsz a „karma”-i közül. Ilyenkor ízelítőt kapsz az időtlenség csodálatos állapotából. S bár még kell hozzá egy tevékenység, már hatalmas lépést tettél a megszabadulás felé.
A harmadik tényező a legfontosabb, ami szintén az időhöz kapcsolódik. Illetve sokkal inkább az időtlenhez. Emberi lényként ugyanis mindent felülíró feladatod a valódi időtlen Lényed felfedezése, azzal való egyesülés. Ez minden misztikus tanítás legmélyebb célja: az Egység megélése.
Ezt a három tényezőt megvalósítva egyre kevésbé azonosulsz teljes mértékben az időbe ágyazott részeddel (test és elme), s azt egy harmonikusan használható eszköznek tekinted, de nem kizárólagosan önmagadnak. Nevezheted sokféleképpen az időtlen benned élő Buddha, vagy az Isteni Én, Tudat, Atman, a felsőbb Én, stb.. A legkifejezőbb talán az egyszerű Éberség kifejezés, mely arra a forma nélküli szemlélődő tudatosságra utal, amelyben lezajlik a formák végtelen megjelenése és elmúlása.
Az időtlen, örök létező megélése, aki pillanatnyi tapasztalatokat szerez az anyag – tér –idő dimenzió keretei között maga az életfeladat beteljesedése, amikor helyreáll a tökéletes összhang az Isteni, Örök Rend és az ember között…

